A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Játék. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Játék. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. március 12., kedd

Digiből hagyományos kihívás sorsolása

Kicsit kivártam... Gondoltam hátha érkeznek még nevezések :)  (Nem mellesleg, az internet ellátásommal is volt némi gond :P )
MINDENKINEK köszönöm a részvételt, fantasztikus munkák érkeztek! Remélem csináltam egy kis kedvet a hagyományos technikához! 
A beérkezett alkotások:

Dér Éva - digi

Dér Éva - hagyományos


Sandybell - digi

Sandybell - hagyományos


Kalydiné Bajza Rita - hagyományos

Dér Éva - digi 2.

Dér Éva - hagyományos 2.


Sóber-Juhász Annamária - hagyományos

Ugye, hogy mennyire gyönyörűek??? (Én balga elkövettem azt a hibát, hogy menet közben nem gyűjtögettem egy albumba az alkotásokat... így csak remélhetem, hogy nem hagytam ki senkit!!!! Ha mégis, sikítson!!!)
tehát Mr. Random listájára a következő neveket írtam: Dereva, Timi, Sandybell, Ritacica, Merienn.
Íme a sorsolás eredménye:


GRATULÁLOK ÉVA!!! Megtennéd, hogy megírod e-mailben a pontos postacímedet? Szükségem van még egy kis időre, hogy befejezzem az ajándékot, mert csak most tudom majd személyre szabni :)
Még egyszer köszönöm mindenkinek a játékot!!! Terveim szerint lesz még ilyen, remélem akkor is velem tartotok majd!!!












2013. február 9., szombat

Digiből hagyományos 2. és JÁTÉK

Egyik este nosztalgiáztam kicsit a digitális oldalaimat nézegetve, mikor is ráakadtam, egy videoscrap-en készült scraplift oldalamra:

:: credit ::

Mivel azóta is szerelem ez az oldal, arra gondoltam, hogy elérkezett az ideje egy második "digiből hagyományos"-nak :) Leírom pontosan hogyan is zajlott a dolog...
Első körben a psd oldalt leméreteztem 20x20 cm-esre. (A 30x30-as oldalak gyönyörűek, de én jobban szeretem ezt a méretet. A nagyobbak tárolása sokkal macerásabb és nem mellesleg a nyomtatómba is csak A4-es papírt tudok tölteni.)
Kikapcsolgattam a legfelső rétegeket és csak az alap karton rétegeit hagytam meg. Itt érdemes elgondolkodni azon, hogy mi az a mennyiség, amit még az alapra nyomtassunk (feliratok, pacák, firkák stb.). Sajnos egyenlőre nincs betűkészlet pecsétem, így visszakapcsoltam a feliratokat. A tintapacákat  és a fehér festést mindenképpen eredetiben szerettem volna elkészíteni, így ezek láthatatlanok maradtak. Visszakapcsoltam még a cseresznyevirágos ecsetet és a firkát (amit egyébként szintén saját, és Illustratorban követtem el). 
Így nézett ki ekkor a "papírom":



Mikor ezzel megvoltam, kinyomtattam egy akvarell papírra. Azért erre, mert gyönyörű textúrája van!!! Ha nincs a háznál, akkor ajánlom helyette a sima fehér textúrált alapkartont.
Újra láthatóvá tettem a fotók rétegeit, kikapcsoltam a rétegstílusukat (a körvonalat és a vetett árnyékot), majd rátettem egy A4-es papírra, és fényes fotópapírra nyomtattam őket. Fényképeknél a legszívesebben a "matt" vagy "selyemfényű" fotópapírokat favorizálom, mert sokkal több előnyük van (kevésbé látszanak a fotók hibái, esetleges életlenségük, sokkal szebben lehet fényképezni a kész oldalt.... stb.), de jelenleg csak ez a fényes volt itthon.
A kinyomtatott fotókat a maradék akvarell papírra ragasztottam, kétoldalú ragasztóval, majd egy egészen vékony keretet hagyva a fotóknak, körbevágtam őket.
Az alapra elkészítettem fehér akvarellel és jó vastag ecsettel a fehér mázolást, majd egy vékony ecsetet előbb fehér (utána barna) tustintába mártva, majd a papír fölé tartva és kicsit megütögetve azt megcsináltam a pacázást. Türelmetleneknek (mint amilyen én is vagyok), ezen a ponton szeretettel ajánlom a hajszárítót :D
Amikor megszáradt, elhelyeztem a fotókat az oldalon, és kétoldalú ragasztóval felragasztottam őket. 
Ha kész, jöhet a díszítés! Egy kis washi tape itt, egy kis washi tape ott, és egy kevéske Garn & Mehr szürke Baker's Twine (pékzsineg) és tulajdonképpen majdnem készen is vagyunk. Még kicsi nyilacskákat vágtam, azokat ragasztottam rá, és ENNYI :)
Nagyon ajánlom ezt a technikát teljesen kezdőknek is, hiszen az eredeti digi oldal rengeteg segítséget nyújt az elkészítésben. Ráadásul ha megtartod az oldalad psd fájlját, akkor rétegről-rétegre bekapcsolgatva azokat, nem tudsz tévedni(!!!!) hiszen pontosan látszik, hogy milyen sorrendben követik egymást a különböző rétegek.
Ez pedig a végeredmény:






Remélem hasznosnak találtátok a leírást, és kipróbáljátok!!!
Ajánlok egy játékot :) Aki megpróbálkozik egy ilyen oldallal - tehát egy saját régebbi digijéből bevállalja a hagyományost - az kap egy kis meglepetést tőlem (minden résztvevőnek természetesen nem tudom megígérni az ajcsit, ezért sorsolással választok majd a rengeteg beérkező oldal közül :D ) Nem árulnám el, hogy mit, de mindenképpen egy személyre szabott ajándék lesz!
Az elkészült alkotásokat elküldhetitek e-mailben, vagy hagyhattok linket itt, hozzászólás formájában! Remélem jöttök!!!!!!!!!
A határidő legyen mondjuk.... hmmm... február 28!

Updated!!!

Közben már kaptam szépséges oldalakat, de várom a többit is!!!!
Addig hoztam egy újabb inspirációt. Ez az oldal 99%-ban hagyományos technikával készült, mert csak a fotót és a wa-ot nyomtattam! Pacáztam, festettem, varrtam... és íme:

















2012. április 13., péntek

Miracle Blogtrain Freebie

Egy újabb blogvonat indul útjára a Cewe csapattól. Bóbita fejéből pattant ki a "Miracle" ötlete :) Köszönet érte! Minden állomás egy csodás freebie-t rejt, érdemes végigjárni. Sajnos idő hiányában egy egészen mini készlettel szálltam be, tündér fényeket csináltam :) én így hívom ezeket a "világító, csillogó" vonalakat :)) Elkészítettem őket virággal, virág nélkül és gyártottam hozzá 4 teljesen síma és "egyszerű" papírt :) Remélem tetszik majd nektek!!! Egy komment az "ára", mint mindig :)
Mutatom:



Bóbita készített egy össz-előnézeti képet, amin mindenki készletéből van minimum egy elem :) Íme:



A vonat többi állomása:

4. Maja:  http://littlescrapthings.blogspot.com/  <-------- innen jöttél
5. Bee <-------- itt vagy most
6. Kovaxka: http://borsmustar.blogspot.com   <-------- ide tartasz
22. Rainbow:  http://7szindizajn.hu/


2012. március 14., szerda

Játék kiegészítés és ajánló

Elnézést kérek, hogy csúszik a játék (amire az előző bejegyzésemben még mindig lehet jelentkezni), kivételesen rajtam kívülálló okok miatt van így :( Folyamatban van "valami", ami egyenlőre titok... még nem beszélhetek róla, és bár a készlet készen áll, egyenlőre várok még egy kicsit :)
Addig is, jönnék egy kis ajánlóval. Melcsi barátosném "új" freebiejét szeretném első körben megmutatni. Íme:




Szuper és jól használható készlet az I Love Potpurri, amit letölthettek Melcsi blogjáról INNEN. Én is készítettem vele egy oldalt:


Ebben a hónapban a Scrapinsider kiemelt tervezője Bóbita! Ebből az alkalomból Ilus halálra dolgozta magát :))) és 5 szuper bundle-al készült, amik most kedvezményesen megvásárolhatók az SI-n, de csakis ott!! Minden bundle tartalmaz 1 teljes készletet (papírok, elemek) - 1 alpha csomagot - 1 template-et - 1 overlay szettet és 1 egyéb apróságot. Ezek közül több nem is kapható máshogyan, csak együtt :) Mutatom őket:






Még egy infó Ilusról: A Digiridoonál bezárja a polcát és kiárusítást tart!!






2012. március 6., kedd

Sneak Peek & Playtime!!!

Nos... megérkeztem az új készlet kukucskájával és a játékkal :) A játék feltétele: tippeld meg, az új készlet nevét (a kukucskán találsz rejtett jeleket :))) és írd le itt egy megjegyzésben, ennél a postnál, vagy a Facebookon a megfelelő bejegyzésnél és egy rövid idő múlva kisorsolok (függetlenül a válasz helyességétől) egy-egy szerencsés nyertest. Kicsit segítek: 3 szóból áll, angolul van. Az első szó egy szín, a második egy állat (rovar), a harmadik egy fogalom. :))



2012. február 20., hétfő

Give Five freebie

Sokan már bizonyára tudjátok, hogy Bubu fantasztikus ötletéből kifolyólag indult a Cewén a címben megnevezett játék. Az volt a lényege, hogy készítsünk 5 elemből álló készletet (bármi lehetett az ötben: ecsetek, elemek, papírok, wa, maszk... bármi). Az elkészült miniket kisorsoltuk egymásnak, és azzal kellett oldalt készíteni úgy, hogy minden elemet ami a miniben van, fel kellett használni hozzá. 

AZ én minikém ilyen lett:

Melcsi és Maja kapta meg az én részem, és ezek a csodák születtek belőle:

Melcsi

Maja

Mindkettőjüknek nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!

Én Ilus csudiszép minijét kaptam, amihez nem is volt szükségem egyébre, így 100%-ban az ő minijéből készült.


És a készlet, amiből készült:

Megtaláljátok Bóbita BLOGJÁN

Megpróbálom összeszedni a játék összes állomását és linkelni ide, de addig is megtaláljátok őket a Cewe galériájában. Mától letölthetőek :)

2012. január 30., hétfő

Sneak Peek & Playtime!!!

Hamarosan megjelenik az új készletem, ici-picit engedve a trendnek, Valentín napi ráhatással... :))) hogy mégse legyen a szokásos szerelmes-piros gyönyörűség, egy szem pirosat sem tettem bele (annál több viszont a lila), és felbuzdulva az After Christmas stílusom sikerén Art Journalban próbálkoztam ismét. Annak eldöntését, hogy ez mennyire sikerült szintén rátok bízom majd :)) Hoztam egy kis kukucskát...

I have a new kit coming this Tuesday. 
I'm so excited to share it with you. I'll show you a little sneak-peek...



És... akkor most játszunk egyet... Aki hagy egy kommentet ennél a bejegyzésnél, az megnyerheti. Növelhetitek az esélyt, ha a Facebookon is megkeresitek a hirdetményemet, megosztjátok lájkoljátok és hozzászóltók :)) Rém egyszerű :))

It's playtime!!! Leave here a comment and you can win this kit! If you need more chance, like me (Beedeesign) on facebook, share my post and leave a comment too...it's so easy... :))

Óóóó és majdnem elfelejtettem megint... a Scrapinsider-en ma Manic Monday van, ami azt jelenti, hogy egy csomó készlet csak két dollárba kerül, köztük az enyémek közül is néhány! 



2012. január 13., péntek

After Christmas Blogtrain Freebie

Elérkezett egy újabb nap, amikor is útjára indítunk egy újabb szuper kis blogtraint. Mikor színskála után keresgéltem a Design Seeds-en, rögtön megakadt a szemem azon a palettán, amit végül is választottam. Remélem nektek is tetszik majd amiket alkottunk. 

I love, love love the blogtrains... :))) and here is the next, huge and fantastic cewe blogtrain.  Beautiful winter picture gave inspiration to color palette of After The Christmas... 
It contains 22 stops, and I think all stops are beautiful and amazing! 
 

Nem túl régen az a gondolatom támadt, hogy ki kellene próbálnom az Art Journalt. Nézegettem Roben Marie blogját és inspirálódtam, végül úgy döntöttem az én részemet megpróbálom ebben a stílusban elkészíteni. Hogy  sikerült-e? Ezt nektek kell megmondani :) Minden esetre próbálkoztam:




DOWNLOAD (elements)
DOWNLOAD (papers)


22 állomása van a vonatnak, és ha mindet végigjárod, begyűjtheted ezt a szuper gigakészletet (a previ az összes résztvevő elemeinek felhasználásával készült):

I've seen kits, in all of 22 wagons there are fabulous papers and elements, so do not forget to download stops! Huge gigapack could be yours...


Ha elakadnátok, itt a teljes bloglista / let's see the stops:

1. beedee / beedeesign – itt vagy most / you are here
2. krisz1972 – ide tartasz / next stop
3. Bóbita / Bobita Designs
6.  minyu
7. Osli / OsDesign
8. Kovaxka / Rucola Designs by Ildi Geist
10. Melcsi
12. bjud
14. Maja
15. dereva
17.Krysty / Krysty Scrap Designs
18. zitz
19. szrjudit / Flying Heart Designs
20. toni / Suitcase Design

Valószínűleg nem ez volt az utolsó blogtrain, ami a Cewéről indult, és büszke vagyok arra, hogy olyanok is bele mernek vágni, akik még soha nem készítettek hasonlót. Az ő kedvükért a fórumban témákba csoportosítva összeszedtük a készletkészítés írott és íratlan szabályait. Egy digitális papír elkészítését videón is megmutatom, Bóbita pedig egyszerű de annál mutatósabb word art-ok születését vette fel. Ha készletkészítéssel kacérkodtok, feltétlenül nézzetek be! 

Egy komment a freebie ára, mint mindig :)))
Leave me a comment please :)

Happy scrapping!